Uroczyste Zakończenie Festiwalu

Sobota 29 sierpnia 2015 była ostatnim dniem XX Festiwalu "Konik Morski Rewala". W czasie Uroczystego Zakończenia Festiwalu rozdano blisko setkę dyplomów, dziesiątki nagród i upominków
ZAPRASZAMY NA KOLEJNY FESTIWAL ZA ROK !

"Bij mistrza"

W środę wieczorem 21 młodych zawodników, zasiadło do symultany z Arcymistrzem J. Zezulkinem. Arcymistrz nie sprostał Iwo Godzwonowi, a Bartłomiej Hładun i Maciej Kamiński osiągneli remis.
Ostateczny wynik symultany 19 - 2 dla Arcymistrza.

Wieczór z Gwiazdami

W poniedziałkowy wieczór 24-08, na sali turniejowej klasyczne szachownice, zastąpione zostały "gwiaździstymi planszami" szachów Polgara. W gronie 30 zawodników, gromadząc 5,5 pkt. z 7 partii, zwyciężył Przemysław Pytel
Szczegółowe wyniki »»    Galeria zdjęć »»

Niedzielne przyspieszenie

Niedziela była dniem wolnym w turniejach szachów klasycznych i dniem turniejów szachów szybkich i błyskawicznych.
Siódemka (numer startowy) okazała się "szczęœliwą" dla Mikołaja Tomczaka, który po wygranych w rundach 1-6, remisując w trzech ostatnich zajął 1 miejsce w gronie 80 startujących w turnieju szachów szybkich.

Wieczorem dziewięćdziesięciu zawodników próbowało swoich sił na dystansie 11 rund w turnieju szachów błyskawicznych. Zwyciężył z dorobkiem 9,5 punkta Jakub Kosakowski.

"Przypadkowe szachy" w sobotni wieczór

W sobotni wieczór rozegrano turniej Szachów Fischera (ang. Fischer random Chees), nazywanych także szachami 960. Zwycięzcą z dorobkiem 6,5 pkt. z 7 partii został Robert Tustanowski.

Piątkowa prelekcja

W piątek odbyła się prelekcja z trenerem Akademii Szachowej PZSzach Marianem Twardoniem. Tematem zajęć były zaawansowane elementy taktyki szachowej - "Intuicyjna ofiara materiału"

FESTIWAL ROZPOCZĘTY

W dniu 19.08.2015 rozegrano pierwsze rundy trniejów głównych XX Festiwalu

Terminarz imprez towarzyszących

21.08 (piątek)

20:00 - Prelekcja z trenerem Akademii Szachowej PZSzach Marianem Twardoniem

22.08 (sobota)

20:00 - Największy w Polsce turniej Szachów Fischera, 7 rund P-10, I nagroda - 200zł

23.08 (niedziela)

9:30 - Turniej szachów szybkich P-15, I nagroda - 400zł

19:00 - Turniej szachów błyskawicznych P-3'+2", I nagroda - 300zł

24.08 (poniedziałek)

20:00 - Największy na świecie turniej szachów Polgara - Reguły gry szachów Polgara - 7 rund P-10, bez wpisowego, nagrody rzeczowe