Chess Tournament Open A
Games from tournament A (PGN)
List of Players
1 | Cyborowski, Lukasz GM |
POL |
2537 | LKS Pasjonat Dankowice |
2 | Koziak, Vitali IM |
UKR |
2484 | SzKS Zelmer Rzeszów |
3 | Dragun, Kamil IM |
POL |
2428 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. |
4 | Strzemiecki, Zbigniew FM |
POL |
2420 | MKS Polonia Warszawa |
5 | Ivanov, Mikhail M GM |
RUS |
2410 | |
6 | Nguyen, Piotr m |
POL |
2378 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin |
7 | Westerinen, Heikki M.J. GM |
FIN |
2355 | |
8 | Klim, Kamil k++ |
POL |
2328 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. |
9 | Popova, Natalija WIM |
BLR |
2317 | |
10 | Maljush, Andrej |
BLR |
2316 | |
11 | Bebel, Arkadiusz k+ |
POL |
2309 | KSz Polonia Wrocław |
12 | Ziaziulkina, Nastassia WIM |
BLR |
2291 | |
13 | Pacuszka, Tomasz FM |
POL |
2289 | UKS Rotmistrz Grudziądz |
14 | Obruśnik, Michał k |
POL |
2255 | KSz Silesia Racibórz |
15 | Jaroch, Paweł k |
POL |
2250 | GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. |
16 | Klekowski, Maciej k |
POL |
2248 | UKS Hetman Częstochowa |
17 | Wandzik, Wojciech k |
POL |
2239 | KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice |
18 | Nasuta, Grzegorz k |
POL |
2237 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
19 | Krupa, Monika WGM |
POL |
2226 | KSz Polonia Wrocław |
20 | Szymanski, Andrzej k |
POL |
2214 | |
21 | Sowul, Bartosz k |
POL |
2208 | KSz. Javena Hańcza Suwałki |
22 | Berlin, Tatiana WIM |
BLR |
2206 | |
23 | Sabuk, Piotr k |
POL |
2199 | ASSz Miedź Legnica |
24 | Smoła, Michał k+ |
POL |
2187 | Lksz GCKiP Czarna |
25 | Kubit, Tomasz k |
POL |
2178 | KS Carbo-Gliwice Gliwice |
26 | Sliwerski, Radoslaw k++ |
POL |
2174 | LKS Wrzos Miedzyborów |
27 | Palosz, Andrzej k |
POL |
2167 | KS Fart Kielce |
28 | Szumilas, Piotr I++ |
POL |
2162 | ASSz Miedź Legnica |
29 | Kamiński, Piotr I++ |
POL |
2158 | SIL Progres Żory |
30 | Turlej, Łukasz I++ |
POL |
2158 | UKS Pałac Młodzieży Katowice |
31 | Szmyd, Arkadiusz I++ |
POL |
2155 | SIL Progres Żory |
32 | Mroziak, Maciej I++ |
POL |
2153 | KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice |
33 | Musiałkiewicz, Jan k |
POL |
2150 | UMKS Na Pięterku Poznań |
34 | Guzik, Jolanta WFM |
POL |
2150 | JKSZ MCKiS Jaworzno |
35 | Mitura, Vaclav |
CZE |
2150 | |
36 | Siwiec, Arkadiusz I++ |
POL |
2144 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. |
37 | Kielar, Maciej k |
POL |
2138 | UKS Pałac Młodzieży Katowice |
38 | Janus, Przemysław I++ |
POL |
2134 | Lksz GCKiP Czarna |
39 | Szusterowski, Radosław I++ |
POL |
2122 | ChTS Chorzów |
40 | Licznerski, Łukasz I++ |
POL |
2122 | UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz |
41 | Cukrowski, Filip k |
POL |
2113 | UKS Rodło Opole |
42 | Dowgird, Filip k |
POL |
2110 | MUKS MDK Śródmieście Wrocław |
43 | Zieliński, Wojciech I++ |
POL |
2097 | UKS ZAWISZA Kolbudy |
44 | Zakrzewski, Marek I++ |
POL |
2097 | MKS przy MDK Trzcianka |
45 | Szwarc, Paweł I+ |
POL |
2094 | UKS Pałac Młodzieży Katowice |
46 | Zmarzły, Aleksandra k+ |
POL |
2094 | ASSz Miedź Legnica |
47 | Lewtak, Damian k |
POL |
2093 | Lksz GCKiP Czarna |
48 | Wiewióra, Eneasz I+ |
POL |
2083 | PSSz Pszczyna |
49 | Rychlik, Hanna k |
POL |
2081 | KS Polanica-Zdrój |
50 | Siedliński, Piotr I+ |
POL |
2078 | JKSZ MCKiS Jaworzno |
51 | Miturova, Magdalena WFM |
CZE |
2072 | |
52 | Szczukiewicz, Andrzej I++ |
POL |
2070 | KS Fart Kielce |
53 | Korościel, Aneta m |
POL |
2066 | KSz Odrodzenie Kożuchów |
54 | Falkowski, Dawid I++ |
POL |
2059 | KS DORS Ruda Śląska |
55 | Spicak, Krzysztof k |
POL |
2054 | UKS Jedwabnik Milanówek |
56 | Gajek, Radosław I++ |
POL |
2054 | UKS Rotmistrz Grudziądz |
57 | Jelonek, Michał I+ |
POL |
2052 | KS DORS Ruda Śląska |
58 | Brzeziński, Mateusz I++ |
POL |
2042 | UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz |
59 | Grygierczyk, Wojciech I++ |
POL |
2040 | UKS Pałac Młodzieży Katowice |
60 | Krupa, Krzysztof CM |
POL |
2035 | KS AZS Politechnika Wrocław |
61 | Matuszczyk, Przemysław I++ |
POL |
2032 | MKSz Rybnik |
62 | Przybylka, Damian I++ |
POL |
2030 | ChTS Chorzów |
63 | Motyl, Tomasz I++ |
POL |
2027 | KS Polanica-Zdrój |
64 | Reza, Wojciech I++ |
POL |
2026 | UKS Trzydziestka Olsztyn |
65 | Kasperek, Joanna k+ |
POL |
2025 | Lksz GCKiP Czarna |
66 | Sielicki, Tomasz I |
POL |
2022 | KU AZS UW w Warszawie |
67 | Łapaj, Mateusz I+ |
POL |
2021 | JKSZ MCKiS Jaworzno |
68 | Puczyłowski, Marcin I+ |
POL |
2011 | UKS Trzydziestka Olsztyn |
69 | Ziębiński, Bartosz I++ |
POL |
2003 | UKS Hetman Częstochowa |
70 | Łęczycki, Paweł I++ |
POL |
2002 | KS Carbo-Gliwice Gliwice |
71 | Tomaszewska, Luiza I++ |
POL |
1993 | JKSZ MCKiS Jaworzno |
72 | Andrzejewska, Anna k |
POL |
1987 | UKS TSz Zieloni Zielonka |
73 | Żochowski, Kacper I+ |
POL |
1954 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
74 | Kubica, Kamil I |
POL |
1941 | KSz PORTO BALBO Bielsko-Biała |
75 | Mlodzinska, Irena I+ |
POL |
1926 | UKS SP3 w Bogatyni |
76 | Koitka, Jakub I |
POL |
1917 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. |
77 | Bęś, Michał I |
POL |
1906 | WKSz GANT HETMAN Wrocław |
78 | Paszewski, Mateusz I |
POL |
1905 | UKS Hetman Częstochowa |
79 | Śliwicki, Damian I |
POL |
1899 | UKS OPP Toruń |
80 | Boruta, Dawid I |
POL |
1874 | SIL Progres Żory |
81 | Smołka, Marcin I |
POL |
1862 | MKSz Rybnik |
82 | Jarus, Grzegorz II |
POL |
1858 | WKSz GANT HETMAN Wrocław |
83 | Duszenko, Michał II+ |
POL |
1840 | WKSz GANT HETMAN Wrocław |
84 | Gabryś, Sebastian II |
POL |
1805 | JKSZ MCKiS Jaworzno |